Haftalık Özet: İngiltereli Myebook, Karayiplerden Kurmaca, Tokyo Kitap Fuarı

In Languages, Turkish by Hannah Johnson

July 2009Bu haftanın başında Publishing Perspectives size başka hiçbir yerde okuyamayacağınız hikayeler sundu. Aralarında kaçırdıklarınız varsa aşağıdaki bağlantılardan birini tıklayabilirsiniz. Ve okuduklarınızı beğendiyseniz lütfen bağlantıyı arkadaşlarınıza gönderin ve günlük bültene kaydolmaları için onları teşvik edin.

Pazartesi: “İngiltereli Myebook DJ, Oyuncular ve Güney Amerikalıları cezp ediyor”, İngiltereli özgür ve yeni online tabanlı e-yayın platformu.

Salı: “Macmillan’ın Karayipler Rüyası”, Trinidad, Port-of-Spain’li Joanne Gail Johnson editörlüğünde yeni Macmillan Ada Kurgu Serisi.

Çarşamba: “Tokyo Kitap Fuarı Telif Alıcılarına Nasıl Yardım Ediyor”, bu hafta yapılacak olan ve dijitalin baş tacı olduğu fuarı bu yıl ön izlemeye aldık.

Perşembe: “Clarice Lispector’un Biyografi Heyecanı”, Ben Moser’in “Neden Bu Dünya” isimli biyografide dünyanın her yerinde Brezilyalı yazarın mirasının peşine düştüğünde yaşadığı maceralara hızlı bir bakış attık.

Ve unutmayın…

BONUS: nasıl daha iyi bir PowerPoint sunumu yapabilirsiniz, Karayipli adalılara nasıl kitap satabilirsiniz, en büyük Japon e-ticaret sitesinin profili(ipucu: bu Amazon değil)ve Brezilya Paraty’deki bu yılki Flip edebiyat festivali ile ilgili video linkleri.

İyi hafta sonları!

(read the English version here)

About the Author

Hannah Johnson

Twitter

Hannah Johnson is the Publisher of Publishing Perspectives. Before joining PP in 2009, she worked as Project Manager at the German Book Office New York.